افزایش 51 درصدی قاچاق کالا و ارز در خراسان شمالیسیدجواد سیدالموسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع ارزش کالاهای قاچاق در این مدت را 20 میلیارد و 440 میلیون ریال دانست و گفت: این رقم درمدت مشابه پارسال سه میلیارد و 344 میلیون ریال بوده است.
وی با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز اثرات مخربی بر مسائل اقتصادی، تولید و اشتغال وارد و سلامت مصرف کننده را تهدید می کند، گفت:
فراوانی قاچاق کالا و ارز در خراسان شمالی به ترتیب در پوشاک، تلفن همراه، تلویزیون ماهواره دار، مواد آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی و آشامیدنی بوده است.

*کاهش جرایم تخلفات صنفی
وی با بیان اینکه اداره کل تعزیرات حکومتی به تخلفات حوزه صنفی شامل کم فروشی، گران فروشی، احتکار، درج نکردن قیمت و تقلب نیزرسیدگی می کند گفت: درپنج ماه امسال میزان تخلفات در این حوزه به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد کاهش یافته است.
سید الموسوی میزان محکومیت در این بخش را در پنج ماه امسال 2 میلیارد و 842 میلیون 963 هزارو 161 ریال ذکرکرد وافزود: این رقم در مدت مشابه سال گذشته چهار میلیارد و 362 میلیون 872 هزارو 463 ریال است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی در باره تخلفات بهداشت، دارو درمان نیز اظهارکرد: میزان تخلفات در این بخش در پنج ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 درصد افزایش داشته است.
وی میزان محکومیت در حوزه بهداشت، دارو و درمان را در این استان طی این مدت، 681 میلیون و 583 هزار ریال دانست و گفت: این میزان در مدت مشابه سال گذشته 304 میلیون و 300 هزار ریال بود.
سید الموسوی افزود: هدف اداره کل تعزیرات حکومتی حمایت از مصرف کننده و ایجاد زمینه سالم در بازار برای ارائه خدمات و فروش کالا است تا مصرف کننده با اطمینان خاطراقدام به خرید کالا و خدمات کند.
وی با بیان اینکه اگر موضوع نظارت و بازرسی جدی گرفته نشود، مصرف کنند گان و عرضه کنندگان کالا و خدمات متضرر می شوند، گفت: گران فروشی سبب ایراد خسارت به مصرف کننده شده و در نهایت نتیجه عدم اعتماد مصرف کننده به بازار و انتقال درصدی از ظرفیت خرید کالا به استان های همجوار می شود.
وی تاکید کرد: تقویت نظارت و بازرسی به نفع مصرف کنندگان و عرضه کنندگان کالا و خدمات است.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمالشرق کشور بیش از 25 هزار واحد صنفی در قالب 120 اتحادیه دارد.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید