انتقاد فرماندار هشترود از عدم انتقال زندان به خارج از شهربه گزارش ایرنا، حسن مستفید روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات زندان هشترود افزود: زندان فعلی در کنار یک مدرسه دخترانه واقع شده و ضروری است کار انتقال آن به خارج از شهر امسال شروع شود.
وی گفت: با خروج زندان از داخل شهر و ساخت زندان جدید با استانداردهای لازم، می توان با ارئه برنامه های فرهنگی و تربیتی بهتر و مناسب تر، شرایط بازگشت سعادتمندانه زندانیان را به جامعه فراهم کرد.
فرماندار هشترود همچنین کمک به خانواده‌ های زندانیان را ضروری دانست و افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده ‌های زندانیان و تلاش برای بازگشت زندانیان به آغو خانواده ها باید در اولویت برنامه های فرهنگی مسئولان ذیربط قرار گیرد.
معاون اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: خدمات مراکز مراقبت بعد از خروج می تواند موقعیتی را مهیا کند تا از طریق آن و با هدایت و کنترل و همچنین ایجاد اشتغال مددجویان در زمان پس از آزادی و در کوتاه ترین زمان، مددجو با جامعه ارتباط عاطفی و کاری برقرار کرده و موجب ماندگاری دایمی آزادشدگان در جامعه شود.
ایرج قیصرنژاد افزود: اجرای دقیق مبحث کاهش آسیب های رفتارهای پرخطر در زندان ها و اجرای فرآیند اصلاح و تربیت، افزایش توانایی‌ های مددجویان با استفاده از آموزش های فنی و حرفه ‌ای و دریافت مدرک و گواهی اشتغال در داخل زندان ها از مهمترین اقداماتی است که در راستای تربیت زندانیان صورت می گیرد.
وی آماده سازی بسترهای مناسب و تغییرهای رفتاری مخرب مجرمان را به عنوان یکی از وظایف اصلی سازمان امور زندان‌ها دانست و افزود: با حضور زندانیان در برنامه‌ های فرهنگی و مذهبی، بسترهای مناسب برای بازگشت آنان به آغوش جامعه و خانواده و البته کاهش آسیب اجتماعی، مهیا می ‌شود.
شهرستان هشترود با یک هزار و 990 کیلومتر مربع وسعت در 120 کیلومتری تبریزمرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
خبرنگار:جلیل دین محمدی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7486انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید