دستور وِیژه دادستان مرکز خراسان رضوی برای کاهش تاخیر پروازها و اجرای منشور حقوق مسافر



محمدحسن اصولی صفار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای منویات رهبری در دیدار با مسئولان عالی قوه قضائیه مبنی بر احقاق حقوق عامه، دادستان مرکز استان خراسان رضوی امروز دستور ویژه قضائی مبنی بر کاهش تاخیرها و اجرای قانون منشور حقوق مسافران در مواقع اضطراری و تاخیرهای پروازی توسط شرکت های هواپیمایی را صادر کرد.
وی بیان کرد: طبق این دستور شرکتها در مواقع تاخیر باید نسبت به اجرای حقوق مسافران نظیر پذیرایی، اسکان و پرداخت خسارت اقدام کرده و مستندات خود را در زودترین زمان، با ذکر علت تاخیر به شعبه ویژه جرائم فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد اعلام کنند.
اصولی صفار ادامه داد: مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی نیز موظف به اجرای بخشنامه سازمان هواپیمایی کل کشور در خصوص تاخیرها و انجام اقدام لازم در این مورد شد.
بازپرس ویژه جرائم فرودگاه شهید هاشمی نژاد خاطرنشان کرد: در صورت عدم اجرای این دستور، شرکت مربوطه با تمرد از دستور قضائی مستنکف شناخته شده و برابر قانون و مقررات جزائی با آنان برخورد خواهد شد.
فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بعد از فرودگاه مهرآباد تهران، پر رفت و آمدترین فرودگاه کشور است که در ایام عادی روزانه 180 پرواز و در اوج مسافرتها تا 250 پرواز از آن انجام می شود.
بطور میانگین سالانه افزون بر 10 میلیون مسافر از طریق فرودگاه مشهد جا به جا می شوند.
خبرنگار : ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7505/5132



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید