دفاع منسجم‌تری از منافع دولتی در محاکم قضایی کهگیلویه و بویراحمد شودبه گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز یکشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: عده‌ای علیه برخی از دستگاه‌های اجرایی این استان در محاکم قضایی استان شکایت می‌کنند و تاکنون نیز آرای متعددی به ضرر دولت صادر شده که قابل قبول نیست.
وی افزود: مستندسازی دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و دفاع بهتر مدیران و مشاوران حقوقی نهادهای دولتی استان می‌تواند به رفع این مشکل اساسی کمک بسزایی کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با افراد کم‌کار و یا سهل‌انگار درزمینهٔ دفاع از منافع دولتی در محاکم قضایی کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌شود.
خادمی عنوان کرد: نباید اجازه داد عده‌ای افراد سودجو در کهگیلویه و بویراحمد با طرح ادعاهای غیرواقعی و ناصحیح حقوق دولت و دستگاه‌های اجرایی این استان را به‌راحتی تضییع کنند.
وی ابراز داشت: یکی از معضلات اساسی در کهگیلویه و بویراحمد درزمینهٔ گزارش عملکرد، به‌روز نبودن آمار، ارقام و اطلاعات مدیران و دستگاه‌های اجرایی بوده که انتظار می‌رود بانک اطلاعاتی در نهادهای دولتی استان در راستای مستندسازی بهتر آمار تشکیل و فعال شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکیل این بانک اطلاعاتی سبب جمع‌بندی و ارائه مطلوب‌تر آمار توسط مدیران اجرایی شده و از ارائه ارقام و اطلاعات متناقض نیز جلوگیری می‌کند.
خادمی اظهار داشت: هفته دولت فرصتی ارزنده برای ارائه خدمات دولت و تبیین فعالیت‌های آن برای مردم در تمامی عرصه‌ها بوده و چنین امر مهمی نباید تنها مختص طرح‌های عمرانی افتتاحی و یا کلنگ زنی باشد.
وی افزود: هفته دولت سال جاری تعدادی میهمان کشوری برای افتتاح و یا کلنگ زنی برخی طرح‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد به این استان سفر می‌کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مدیران اجرایی این استان با توجه به پایان سال مالی در 31 شهریور نسبت به‌شتاب بخشی درزمینهٔ مبادله موافقت‌نامه‌ها، انتخاب پیمانکاران و اجرای طرح‌های عمرانی استان اقدام کنند.
خادمی اجرای طرح پاکسازی زباله در شهر یاسوج در 18 مرداد سال جاری را یادآور شد و عنوان کرد: اجرای این طرح مهم در تمامی شهرهای استان نیازمند یک حرکت اجتماعی پیوسته و مداوم است.
وی ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد باید این اقدام را در تمامی ایام سال انجام دهند تا به‌عنوان یک فرهنگ بین قشرهای مختلف مردم استان نهادینه شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطعه زمینی توسط شهرداری مشهد مقدس برای ساخت زائرسرا به‌منظور ارائه خدمات لازم به زائران این استان در نظر گرفته‌شده که انتظار می‌رود مدیران اجرایی استان برای ساخت آن کمک مالی کنند.
خادمی اظهار داشت: تعداد کارکنان دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد حدود 25 هزار نفر است که هرکدام از آنها در صورت تمایل باید حداقل 50 هزار ریال برای ساخت زائرسرای استان در مشهد مقدس پرداخت کنند.
وی افزود: مقابله با انواع آسیب‌های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد از طریق اجتماعی کردن آن تأثیرگذار است و باید همواره مدنظر باشد.
خادمی بیان کرد: بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی پس از موضوع اقتصاد مقاومتی جزء اولویت‌های مهم کاری در کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید