شورای شهر بجنورد با افزایش 9 درصدی نرخ کرایه تاکسی ها موافقت کردسید حسین نقیب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این افزایش قیمت در شورای شهر مصوب شد و برای تایید نهایی به فرمانداری ارسال می شود.
وی افزود: فرمانداری در 2 هفته نتیجه موافقت خود با این مصوبه را اعلام می کند.
وی خاطرنشان کرد: رانندگان تاکسی تلفنی از چند ماه گذشته، حق کمیسیون را بر اساس نرخ سال 96 به دفاتر پرداخت می کردند اما کرایه ای که از مسافران دریافت می شد بر اساس تعرفه های سال 95 بود که این امر تضییع حق رانندگان بود.
نقیب اظهار کرد: بر این اساس نیاز بود تا تعرفه های جابه جایی مسافر افزایش یابد البته، نرخ جابه جایی مسافر با تاکسی در برخی از مسیر های اطراف شهر کاهش داشته است.
رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در بخش دیگر سخنان خود از موافقت اعضای شورای این شهر با اجرای طرح پارکبان خبر داد و گفت: این طرح تا دو هفته دیگر اجرایی می شود.
وی افزود: طرح قرارداد پارکبان به تصوب رسید و قرار است یک پیمانکار قوی که تجربه کار در سایر شهرها را داشته، با نرم افزاز و توان خوب این طرح را اجرایی کند..
وی مبلغ قرارداد طرح پارکبان را 130 میلیون تومان عنوان کرد.
نقیب از ایجاد ایستگاه دوچرخه سواری در شهر بجنورد خبر داد و گفت: 2 ایستگاه دوچرخه سواری در بجنورد ایجاد می شود و تلاش ما رونق فرهنگ دوچرخه سواری در شهر است تا با در اختیار قرار دادن دوچرخه، این ورزش در میان مردم نهادینه شود.

* سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید