صدور 25 هزارکارت ملی هوشمند در مراغه در سالجاریعلیرضا شمس دانش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارت های ملی هوشمند در کم ترین زمان ممکن و از طریق اداره ثبت احوال این شهرستان صادر و تحویل شهروندان شده است.
وی با بیان اینکه کارت ملی های قدیمی تنها تا پایان امسال اعتبا ردارند ادامه داد: شهروندان با مراجعه حضوری می توانند در قالب سه شیوه مراجعه به ادارت ثبت احوال، دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال و سامانه اینترنتی تعویض کارت ملی در سریعترین زمان نسبت به پیش ثبت نام و تکمیل مراحل تعویض کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه کلیه بسترهای لازم جهت تعویض سریع شناسنامه و کارت ملی در این شهرستان فراهم شده است اضافه کرد: با راه اندازی چهار دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال در شهرهای مراغه و خداجو هم اکنون تمامی مراحل تعویض شناسنامه مکانیزه و کارت ملی هوشمند در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.
وی گفت: در حال حاضر 15 هزار درخواست صدور کارت ملی هوشمند در سامانه تعویض کارت ملی ثبت احوال در این شهرستان ثبت شده که تلاش می شود با استفاده از ظرفیت های اداره ثبت احوال شهرستان این درخواست ها در کمترین زمان ممکن انجام شود.
رئیس اداره ثبت احوال با اشاره به صدور شناسنامه های مکانیزه در این شهرستان برای متقاضیان آن افزود: امسال 6 هزار و 500 شناسنامه مکانیزه صادر و تحویل متقاضیان شده است.
وی با اشاره به تسریع در صدور شناسامه های مکانیزه در این شهرستان اضافه کرد: هم اکنون روند صدور این شناسنامه ها در کمتر از پنج روز کاری انجام می شود.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر حدود 190 هزار نفر از ساکنان شهرستان مراغه واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند.
اداره ثبت احوال مراغه در فروردین سال 1307 شمسی تاسیس و در چهاردهم فروردین همین سال اولین سند سجلی برای حاج میرزا عیسی خان فتوحی رئیس وقت اداره معارف مراغه صادر شده است.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7487انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید