قاچاقچیان کالا در دلیجان به یک میلیارد و 670 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدندسجاد سعیدی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ماموران پلیس دلیجان 2 محموله قاچاق کالا شامل 24 تن برنج خارجی و تجهیزات پزشکی و بهداشتی را کشف و ضبط کردند.
وی اظهارکرد: مدارک این محموله ها غیر معتبر بود و این پرونده ها در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی ادامه داد: با سپری شدن تشریفات قانونی و قضایی لازم بر حسب اعلام مغایرت اسناد ابرازی از سوی مالک کالا با نوع کالای مکشوفه علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت، مالکان مربوطه به پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند و وسیله حمل تجهیزات پزشکی نیز ضبط شد.
سعیدی گفت: به هر میزان که از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری شود به همان میزان نیز تولید ملی رونق و اشتغال در سطح کشور ایجاد می شود.
قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان گفت: قاچاق کالا ضربات جبران ناپذیری به بدنه اقتصادی کشور وارد می کند و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرار دارد.
وی یادآور شد: قاچاقچیان کالا و ارزدر نیمه نخست امسال در این شهرستان به 15 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
شهرستان دلیجان از توابع استان مرکزی با 50 هزار نفر جمعیت در مسیر راه اصلی استان های جنوبی و شرقی با استان های شمالی و مرکز واقع شده است.
7277/ 6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید