قاچاق مواد مخدر، جرم بیشتر پاکستانی های بازداشتی در خارج از کشوربه گزارش روز سه شنبه ایرنا، این گزارش توسط یکی از مقامات رسمی وزارتخانه یاد شده در جلسه ‘کمیسیون ویژه امور پاکستانی های مقیم خارج’ مجلس سنای پاکستان اعلام شد.
در این جلسه، اعضای کمیسیون یاد شده از وزارتخانه مربوطه خواستند تا اقدامات جدی تری برای آگاه کردن مردم نسبت به تهدیدها و خطرات پدیده قاچاق مواد مخدر به ویژه به خارج از این کشور انجام دهد.
پاکستان و ایران، به دلیل قرار گرفتن در همسایگی افغانستان به عنوان بزرگ ترین مرکز کشت و تولید مواد مخدر، بزرگ ترین قربانیان پدیده قاچاق مواد مخدر هستند تعداد زیادی از افراد نیروی انتظامی ایران در مسیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر، به شهادت رسیده اند. کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان از زمان حضور نیروهای بیگانه در این کشور، چند ده برابر شده است.
در این گزارش همچنین اعلام شد که تعداد پاکستانی هایی که برای کار به عربستان می روند، طی یک سال اخیر کاهش قابل توجهی داشته است.
براساس این گزارش، حدود 462 هزار پاکستانی در سال 2016 به عربستان رفتند درصورتی که در شش ماه نخست سال جاری میلادی، تنها 70 هزار پاکستانی به عربستان رفته اند.
در این گزارش به تعداد اتباع پاکستانی بازگشته از عربستان طی یک سال اخیر اشاره نشده است.
از بیش از یک سال پیش، کارگران پاکستانی در عربستان به دلیل سخت شدن شرایط و پرداخت نشدن حقوق آنها برای ماه های طولانی، با مشکلات زیادی در عربستان مواجه شده و تعدادی از آنها به کشورشان بازگشته اما تعداد زیادی دیگر همچنان در انتظار بازگشت به خانه به سر می برند.
عربستان همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان را به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده و بدون اینکه این افراد را محاکمه کند و پیش از آنکه جرم آنها ثابت شود، آنان را گردن می زند.
آساق**1723 – انتشار دهنده: محمدرضا منافیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید