محاکمه مدیران کانال‌های تلگرامی پایان یافتبه گزارش روز سه شنبه خبرنگار قضایی ایرنا، نخستین و دومین جلسه رسیدگی به اتهامات هشت تن از مدیران کانال های تلگرامی هم به ترتیب یکشنبه 22 و دوشنبه 23 مرداد برگزار شد.
در دادگاه امروز که سومین و آخرین جلسه بود، همه دفاعیات متهمان و وکلای مدافع آنان در برابر اتهامات مندرج در کیفرخواست اخذ شد.
سید علی مجتهدزاده وکیل مدافع تعدادی از متهمان پرونده مدیران کانال های تلگرامی روز دوشنبه بعد از دومین جلسه دادگاه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا، گفته بود که به دلیل غیر علنی بودن دادگاه، درباره مفاد آن نمی تواند حرفی بزند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه دادگاه، اعلام کرد که در هر جلسه از دادگاه دو نفر از متهمان در برابر اتهامات وارده از خود دفاع کردند.
مجتهدزاده در گفت وگوی روز یکشنبه (نخستین جلسه دادگاه) با خبرنگار قضایی ایرنا، تعداد متهمان پرونده را هشت نفر اعلام کرده و گفته بود همه هم درحال حاضر با قید وثیقه آزاد هستند و (ع. ا) آخرین نفری بود که با قید وثیقه آزاد شده است.
مجتهدزاده درباره این سوال که آیا موارد خلاف عفت عمومی هم جزو اتهامات مندرج در کیفرخواست است یا نه، گفت: مسئله اخلاقی یا اشاعه فحشا اتهام یکی از مدیران بود که در دادسرای کارکنان دولت به این عنوان اتهامی رسیدگی و برای متهم مدنظر حکم جزای نقدی صادر شده است.
به گزارش ایرنا، نیمه دوم اسفند پارسال 9 نفر از مدیران کانال‌ های تلگرامی به اتهام مسائل ضدامنیتی و خلاف عفت عمومی بازداشت شدند.
دو تن از این متهمان همان آغاز دوران بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شدند و برای هفت متهم دیگر هم پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، کیفرخواست صادر و به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شد.
قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبه دادگاه انقلاب، برای این هفت متهم، قرار وثیقه صادر کرد که این متهمان به گفته وکیل مدافع آنان با تودیع وثیقه آزاد شدند.
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌ قضاییه اواخر فروردین 96 در نشست خبری اتهامات افراد دستگیر شده را ضد امنیتی و برخی نیز مسائل خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن عنوان کرد.
اجتمام** 7329** 1569
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید