محکومیت 3 میلیارد و 500 میلیون ریالی برای قاچاقچی لباس در زنجانمرتضی ممیزی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فرد متخلف بیش از 37 هزار ثوب لباس را در زیر پوست های دباغی شده در کامیون جاسازی کرده بود، که با هوشیاری نیروی انتظامی کشف شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان تاکید کرد: این کامیون در محور زنجان – قزوین در حال حرکت بود، که با مشکوک شدن به آن، ماشین متوقف و محموله قاچاق از کامیون کشف شد.
ممیزی افزود: این پرونده در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز، خارج از نوبت مورد بررسی قرار گرفت و بعد از ارزیابی های اولیه ارزش محموله بیش از 2 میلیارد و 900 میلیون ریال اعلام شد.
وی ادامه داد: علاوه بر جریمه نقدی، بر اساس حکم صادره کل محموله نیز به نفع دولت ضبط شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی زنجان با اشاره به اهمیت نظارت مستمر بر اصناف استان گفت: براساس قانون عمده نظارت ها بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده و گشت مشترک سیار نیز بر این موضوع نظارت دارند.
ممیزی خاطرنشان کرد: امسال 41 اکیپ مشترک بیش از 190 بازرسی از اصناف را انجام داده و در این بازرسی ها بیش از 160 تخلف ثبت شده است.
وی ادامه داد: میزان جریمه بازرسی های امسال در حوزه گشت های مشترک، بیش از 370 میلیون ریال بوده است.
به گزارش ایرنا ، بیشترین کالای قاچاق کشف شده در استان زنجان طی سال گذشته ، پوشاک، سیگار، گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی بود.
طی پنج ماه گذشته میزان قاچاق پوشاک با 113 پرونده وارده و 121 پرونده مختومه در رتبه نخست قاچاق کالا قرار دارد.
3216/8068
خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید