هواشناسی خراسان شمالی به وقوع سیلاب در برخی مناطق استان هشدار دادبه گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، شدت بارش ها فردا سه شنبه در برخی مناطق مستعد این استان رخ خواهد داد.
معاون هواشناسی خراسان شمالی هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده از عصر امروز و فردا در مناطق شمال و غرب استان خبر داد.
نادر نصرتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده، عصر امروز و فردا شاهد ناپایداری هوا در برخی نقاط بویژه در شمال و غربی استان هستیم که این ناپایداری هوا سبب وزش باد، رگبار و رعد و برق می شود.
وی افزود: روزهای پایانی هفته نیز شاهد ناپایداری هوا در برخی مناطق استان خواهیم بود که در این روزها نیز بارش های پراکنده در استان پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: دمای هوا در روزهای پایانی این هفته، تغییر ملموسی نخواهد داشت.
نصرتی درباره پیش بینی ها از وضعیت بارندگی در پاییز امسال گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده، میزان بارندگی ها در مهر و آبان ماه اسال کمتر از نرمال خواهد بود.
وی اظهار کرد: دمای هوا در ماه های ابتدای پاییز امسال یک درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود.
معاون هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: غله کاران برای انجام کشت های پاییزه از مشاوره های کارشناسی جهادکشاورزی برای تاریخ کشت ها استفاده کنند.
نصرتی گفت: میزان بارندگی ها در استان طی پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 35 درصد کاهش و به نسبت دوره آماری بلند مدت 24 درصد کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: در این مدت بیشترین بارندگی ها از شهر راز به میزان 246.7 میلی متر و کمترین آن از شهر جاجرم به میزان 86.5 میلی متر به ثبت رسیده است.
سیل مرداد ماه گذشته در مجموع 118 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی شامل آب، برق و گاز، راه روستایی، مزارع کشاورزی و کانال های آبیاری استان خراسان شمالی خسارت زد.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید