وکیل یکی از همدستان بابک زنجانی: حکم موکلم هنوز به ما ابلاغ نشده استسجاد سعیدی مهر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا، اظهار کرد: ظاهرا حکم هفته گذشته صادر شد و در مرحله تایپ قرار دارد .
وی با بیان اینکه هنوز حکم برای آنان ابلاغ نشده است، درباره اعتراض کردن یا نکردن به حکم صادره گفت: باید منتظر ابلاغ حکم شویم و ببینیم حکم به چه صورت است و بعدا نسبت به اعتراض کردن یا نکردن حکم نظر داده و اقدام خواهیم کرد.
به گفته وکیل حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی ظاهرا هر دو متهم و همدست بابک زنجانی از چوبه دار خلاصی یافته اند و به حبس محکوم شده اند.
به گزارش ایرنا، دادگاه بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی، مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده در سال ٩٤ در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، برگزار شد.
دادگاه این متهمان ، براساس کیفرخواست صادر شده به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو در 26 جلسه علنی(جز یک جلسه) برگزار شد.
دادگاه بدوی پس از رسیدگی پرونده، سه متهم ردیف اول بابک زنجانی، مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی را به اعدام، رد مال به شاکی و پرداخت جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم کرد. اما دیوان عالی کشور با بررسی پرونده، حکم اعدام بابک زنجانی را تایید و حکم مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی متهمان دیگر پرونده را نقض و برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع کرد ؛ 15 جلسه علنی در شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه برای رسیدگی در شعبه هم عرض تشکیل شده است و قاضی مقیسه بعد از 10 روز رای را صادر کرد.
اجتمام**٧٣٢٩ ** 1418
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید