پیشگیری از تصرف بیش از چهار هکتار اراضی ملی منابع طبیعی در بستکحامد احمدپور عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متصرفان قصد بهره مندی از این زمینها برای انجام فعالیت های کشاورزی داشتند که با هوشیاری به موقع ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی این اداره از اقدام آنها پیشگیری به عمل آمد.
وی با قدردانی از مراجع قضایی ، عوامل انتظامی و دستگاه های متولی در همراهی با این مجموعه خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی در راستای کاهش تصرف زمین های ملی اتکای عملیاتی خود را بر مبنای پیشگیری بنا نهاده است.
این مقام مسئول بیان داشت: باتوجه به سیاست سازمان مبنی بر حفاظت مشارکتی، مردم نقش مهمی در حفظ عرصه ها و منابع طبیعی دارند.
احمدپور تصریح کرد: منابع طبیعی بستک هرگونه تخریب و تصرف ملی را از طریق کارشناسان خود پیگیری و با این موارد از طریق مجاری قانونی به صورت جدی برخورد می کند.
وی بیان داشت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بستک به صورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار در مورد تخریب، تصرف و آتش سوزی از طریق شماره تلفن 1504 می باشند.
شهرستان بستک در 210 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل ، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیدهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید