پیشگیری از تصرف دو هکتار از اراضی ملی مینابحبیب الله حاتمی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به شروع فصل کشت های خارج از فصل ، متخلفان با تصرف عرصه های طبیعی ، قصد تغییر کاربری زمینها را داشتند که این تغییر کاربری ها، موجب وارد آمدن آسیب های جبران ناپذیری به عرصه منابع طبیعی می شود.
وی با قدردانی از مراجع قضایی ، عوامل انتظامی و دستگاه های متولی در همراهی با این مجموعه خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی در راستای کاهش تصرف زمین های ملی اتکای عملیاتی خود را بر مبنای پیشگیری بنا نهاده است.
این مقام مسئول بیان داشت: باتوجه به سیاست سازمان مبنی بر حفاظت مشارکتی، مردم نقش مهمی در حفظ عرصه ها و منابع طبیعی دارند.
حاتمی تصریح کرد: منابع طبیعی میناب هرگونه تخریب و تصرف ملی را از طریق کارشناسان خود پیگیری و با این موارد از طریق مجاری قانونی به صورت جدی برخورد می کند.
وی بیان داشت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میناب به صورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار در مورد تخریب، تصرف و آتش سوزی از طریق شماره تلفن 1504 می باشند.
شهرستان میناب در 90 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل ، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشاردهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید