کلاهبرداری در قم با سود 43 درصدبه گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احمد کرمی روز چهارشنبه در گفت وگویی اظهار کرد: در پی تبلیغات گسترده یک شرکت از طریق فضای مجازی و پخش بروشور مبنی بر پرداخت سود 43 درصد به سرمایه گذاران در زمینه ساخت و ساز، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی و اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.
وی گفت: شرکت مذکور با مدیریت «م. ب.» و با ظاهرسازی و استفاده نامبرده از خودروهای گران قیمت پس از جذب سرمایه، ضمن اعلام کاهش سودهای پرداختی بانکی به 15درصد و رکود حاکم بر بازار، از پرداخت این مقدار نیز امتناع و از سرمایه گذاران با وعده های واهی مهلت می گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه با حضور کارآگاهان پلیس آگاهی و ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان قم و هماهنگی با مقام قضایی دو دفتر متهم در شرق و غرب قم پلمب شد.
کرمی گفت: طی اقدام های اطلاعاتی توسط ماموران نیروی انتظامی مشخص شد، دوباره نامبرده در محل مسکونی خود با نصب دو تابلو مجزا موسسه قرآنی و شرکت تغذیه، اقدام به تبلیغات گسترده و ادامه فعالیت اقتصادی کرده بود که توسط پلیس دستگیر شد.
وی با اشاره به سه فقره سابقه کیفری متهم افزود: بیش از 10 مرحله گزارش تخلفات و احتمال کلاهبرداری وی به صورت مکتوب طی چهار سال گذشته به دادستانی اعلام شد که به دلیل نبود شاکی خصوصی اقدام قضایی لازم صورت نگرفته بود.
وی با بیان این که متهم از 800 تن بیش از 50 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، گفت: کلیه حساب های بانکی مسدود و املاک وی نیز توقیف و نامبرده پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی استان تحویل و با قرار قانونی روانه زندان شد.

* کشف چهار میلیارد ریالی سرقت منزل
بر اساس این گزارش، رئیس پلیس آگاهی استان قم هم چنین، از کشف 9 فقره سرقت منزل به ارزش چهار میلیارد ریال در قم خبر داد.
کرمی در این زمین گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل ویلایی سطح شهر، موضوع به صورت ویژه هم زمان در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قم و ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گفته وی تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا اینکه متهم توسط ماموران کلانتری 25 فرماندهی انتظامی شهرستان قم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شد.
وی با بیان این که نامبرده با توجه به شواهد و قرائن موجود تاکنون به 9 فقره سرقت منزل در قم به ارزش چهار میلیارد ریال اعتراف کرده است، افزود: وی در مواجهه با کارآگاهان اذعان کرد در اغلب سرقت ها برای ترساندن افراد از سلاح سرد استفاده می کرده است.
کرمی گفت: در ادامه با اخذ دستور از مقام قضایی استان منزل متهم مورد بازرسی و مقادیری اموال مسروقه کشف شد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان قم شد.
7406/ 6133/ تنظیم کننده: عباس منجمی ** انتشاردهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید